Bachovy esence na míru pro psy a kočky (a další zvířata)

Bachovy esence pro zvířata

Sandra: 
"Sada Bachových esencí je má kouzelná krabička, která obsahuje 38 lahviček s esencemi. Když za mnou přijdete, poslechnu si, co vás a vašeho čtyřnohého přítele trápí. Poté dle stavu a potíží vyberu jednu, dvě, někdy i sedm esencí (ale víc ne) a namíchám směs na míru."

O esencích 

Bachovy esence, také známé jako Bachovky, jsou dílem Dr. Eduarda Bacha. Jedná se o soubor výtažků z 38 květů rostlin a stromů. Esence pomáhají zvládat nejrůznější negativní emoce, harmonizovat mysl, a tím i nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu.

Tak jako lidé i zvířata mají různé charakterové vlastnosti a prožívají pocity, jakými jsou radost, bolest, strach a osamocení. Tyto i jiné pocity mohou působit na chování a tělesné i duševní blaho vašeho domácího mazlíčka. Stejně jako lidé, zvířata reagují na různé životní situace zcela individuálně.

Bachovy esence se VŽDY míchají na míru, protože každé zvířátko je jedinečné a jeho problémy mají jiné projevy a kořeny.

Výběr Bachových esencí na míru provádím na základě důkladného diagnostického rozhovoru. Bez něj není možné přesně určit příčinu problémů, jejich souvislosti ani vhodné esence.

 


Bachovky pro zvířata

Bachovky pro zvířata

Jakým způsobem a jak dlouho Bachovy esence užívat

Bachovy esence ovlivňují emoce, působí tedy jemně. 

Stanovit přesně předem, jak dlouho je potřeba Bachovy esence užívat, není možné. Dá se však přibližně říct, že čím déle trval problém, tím déle bude trvat, než se harmonie obnoví.

Lze však obecně říci, že děti, květiny a zvířata reagují na esence poměrně rychle, protože nemají předsudky, jako mysl dospělého člověka.

Pokud chcete řešit problém starý tři měsíce, pravděpodobně bude stačit jedna lahvička, maximálně dvě a pak už jen RESCUE směs pro případ nouze. Pokud jste se ale rozhodli skoncovat s mnohaletými problémy, nečekejte, že jedna lahvička vše vyřeší.

Základním předpokladem úspěšné terapie je vaše upřímnost při konzultaci. Když mi přesně a dopodrobna neřeknete, co vás a zvířecího miláčka trápí, nedokážu vybrat správnou kombinaci esencí na vaše potíže. Zvažte, jestli chcete své problémy dál tajit, nebo jestli se pustíme do jejich postupného odstraňování.

Délku terapie si určujete sami. Vy máte v rukou odpovědnost za svůj stav a vy rozhodujete, jestli máte zájem o další lahvičku.

Netrpělivost jako překážka

Užívání Bachových esencí je proces, který se nedá urychlit. Připravte se na to.

Netrpěliví lidé čekají zázraky na počkání, a když se během pár dní nedostaví hmatatelné výsledky, odloží zklamaně lahvičku s pocitem, že to nefunguje.

Zodpovědný a zkušený praktik klientovi vždy vysvětlí, že esence je třeba užívat minimálně 4 až 6 týdnů.

Výběru praktika věnujte pozornost

Svou poradnu s Bachovými esencemi jsem založila v roce 2011 po absolvování I. stupně certifikovaného vzdělání. Za téměř deset let poradenství v tomto oboru jsem se setkala s různými komplikovanými případy, získala spoustu zkušeností a úspěšně absolvovala také certifikovaný seminář II. stupně. Při práci se tedy opírám o odborné vzdělání i mnohaletou praxi, proto vím, že se při výběru vhodné esence na vaše potíže nespletu.

V ČR však nemáme pevně vymezené podmínky, které by museli poradci splňovat, a tak se mezi terapeuty najdou i tací, kteří kapky nabízí a míchají bez řádného vzdělání a zkušeností. Při výběru esence pak častěji udělají chybu. Nesprávně vybrané esence neuškodí, ale ani nepomohou, což v důsledku poškozuje dobré jméno této metody.

Dávejte si pozor na dávkování. Nelze všem zvířatům dávkovat stejně. Škála zvířat je různorodá od morčátek až po koně. A způsob podávání je u každého druhu a nátuře zvířete odlišný.
Je vždy třeba individuálního přístupu a dohody s majitelem.

Pokud se tedy rozhodnete Bachovy esence vyzkoušet, ověřte si, že vám je míchá certifikovaný odborník s ověřenou praxí.

 
Bachovy esence pro kočky a psy

CHCI LAHVIČKU NA MÍRU OBJEDNAT! »

Chápu, naléhavost vašich potíží, a proto vám nabízím objednací lhůty v co nejbližším možném termínu. 
Ideálně ve stejném, nebo následujícím týdnu.


Máte jiný dotaz? Napište mi!* povinné údaje

webové stránky od r3d.cz