O Bachových esencích na míru

Co jsou Bachovy květové esence a jak fungují

Sandra:

"Sada Bachových esencí je má kouzelná krabička, která obsahuje 38 lahviček s esencemi. Když za mnou přijdete, poslechnu si, co vás trápí.  Poté dle vašeho stavu a potíží vyberu jednu, dvě, někdy i sedm esencí (ale víc ne) a namíchám vám směs na míru."

Bachovy esence, také známé jako Bachovky, jsou dílem Dr. Eduarda Bacha. Jedná se o soubor výtažků z 38 květů rostlin a stromů. Esence pomáhají zvládat nejrůznější negativní emoce, harmonizovat mysl, a tím i nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu. Díky Bachovým esencím získáte odstup od akutních problémů, uvidíte situaci v celém kontextu, budete otevřenější a zvládnete lépe čelit negativním vlivům.

Dr. Eduard Bach byl přesvědčen, že každý člověk má v životě určení nebo úkol a květové esence ho na této cestě mohou podpořit. Když tuto vnitřní a vnější úlohu nenaplňujeme, mohou vznikat psychická nebo tělesná onemocnění či jiné těžké životní situace. Originální květové esence pomáhají znovu nastolit soulad těla, duše a ducha a ukazují cestu, jak žít v harmonii s vlastním Já.

Květové esence současně uvolňují zablokovanou životní energii, kterou znovu rozpohybují, čímž posilují schopnost obrany proti škodlivým vnějším vlivům. Nezáleží na tom, jestli energii zablokoval nezpracovaný problém, starosti, strachy nebo bolesti z minulosti.

Nečekejte, že květové esence mávnutím kouzelného proutku odstraní psychické a tělesné symptomy, se kterými se potýkáte. Slouží jako pomocný most, díky kterému překlenete náročné období.


Bachovy esence na míru

obrazek

Jakým způsobem a jak dlouho Bachovy esence užívat

Bachovy esence ovlivňují emoce, působí tedy jemně. Nečekejte, že jejich účinky pocítíte okamžitě. Takový efekt umožňuje pouze RESCUE směs, která je ovšem určená výhradně pro akutní stavy nouze.

Při užívání květových esencí se účinky projevují postupně. Průběh terapie připomíná spíš výstup na vrchol hory než závody formulí. Pěkně krok za krokem, pomalu, ale jistě.

Stanovit předem, jak dlouho je potřeba Bachovy esence užívat, není možné. Dá se však přibližně říct, že čím déle trval problém, tím déle bude trvat, než se harmonie obnoví. Pokud chcete řešit problém starý tři měsíce, pravděpodobně bude stačit jedna lahvička, maximálně dvě a pak už jen RESCUE směs pro případ nouze. Pokud jste se ale rozhodli skoncovat s mnohaletými problémy, nečekejte, že jedna lahvička vše vyřeší.

Základním předpokladem úspěšné terapie je vaše upřímnost při konzultaci. Když mi přesně a dopodrobna neřeknete, co vás trápí, nedokážu vybrat správnou kombinaci esencí na vaše potíže. Zvažte, jestli chcete své problémy dál tajit, nebo jestli se pustíme do jejich postupného odstraňování.

Délku terapie si určujete sami. Vy máte v rukou odpovědnost za svůj stav a vy rozhodujete, jestli máte zájem o další lahvičku.

Netrpělivost jako překážka

Užívání Bachových esencí je proces, který se nedá urychlit. Připravte se na to. Netrpěliví lidé čekají zázraky na počkání, a když se během pár dní nedostaví hmatatelné výsledky, odloží zklamaně lahvičku s pocitem, že to nefunguje.

Zodpovědný a zkušený praktik klientovi vždy vysvětlí, že esence je třeba užívat minimálně 4 až 6 týdnů. Teprve poté začnete pociťovat změny.

Výběru praktika věnujte pozornost

Svou poradnu s Bachovými esencemi jsem založila v roce 2011 po absolvování I. stupně certifikovaného vzdělání. Za téměř deset let poradenství v tomto oboru jsem se setkala s různými komplikovanými případy, získala spoustu zkušeností a úspěšně absolvovala také certifikovaný seminář II. stupně. Při práci se tedy opírám o odborné vzdělání i mnohaletou praxi, proto vím, že se při výběru vhodné esence na vaše potíže nespletu.

V ČR však nemáme pevně vymezené podmínky, které by museli poradci splňovat, a tak se mezi terapeuty najdou i tací, kteří kapky nabízí a míchají bez řádného vzdělání a zkušeností. Při výběru esence pak častěji udělají chybu. Nesprávně vybrané esence neuškodí, ale ani nepomohou, což v důsledku poškozuje dobré jméno této metody.

Pokud se tedy rozhodnete Bachovy esence vyzkoušet, ověřte si, že vám je namíchá certifikovaný odborník s ověřenou praxí.

 

CHCI SI SVOU LAHVIČKU NA MÍRU OBJEDNAT! »

Chápu, naléhavost vašich potíží, a proto vám nabízím objednací lhůty v co nejbližším možném termínu. 
Ideálně ve stejném, nebo následujícím týdnu.

Pořád váháte, jestli jsou pro vás Bachovky to pravé?
Tak to vás jistě potěší tahle moje novinka! 📞

 

Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz